Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

8kg - Pse Tradhtove  (Feat. Mensur Kadriu)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/12/2011

2011-12-09T15:56:50

Featuring

Mensur Kadriu
Pj.1
Era Po fryn ,Shiu ska te ndalun.
Jeten e Shpirtin vetem ty ta pata falur.
Cift Ideal Perplot dashuri,
Ishim dy engjuj krejt na kishin Lakmi.
Te doja ,Me doje larg Meje sun jetoje,
Nese ni femer M'shikonte ti shum Xhelozoje.
Kaluam nji Kohe, Si dy Engjuj Ne Qiell,
Nje koh te gjat qe ne Zemer me ka Ngel.
Nje Moment e kujtoj qe ne Shpirt me Tingellon,
Nje Puthje te Nxeht qe Zemren po ma shpon.
Nje Fjal te Embel Kur me thoje te dua,
Dhe nje Moment Tjeter kur me le te vetem Mua.
Pse Ndodhi kjo,A thua ku Gabova,
A thua pse isha I Varfur, E ty s'te meritova.
Une s'isha I pasur, por te doja me Gjith ZEMER.
Pervec Emrit tand S'Ekzistonte Tjeter EMER.

Ref.
Pse Tradhtove,
Pse m'Harrove.
Pse per Pasuri,
Shkove u Largove.

Pj.2
Tash po Mendoj,Ku iku,Ku shkoj ,
Ku me mbet ajo Besë qe mua ma Dhuroj.
Ku me Mbet Ajo nat Kur pushoje n'Gjoksin tim,
Tash Jetoj PA TY POR PO NDJEHEM SI JETIM.
Kaloj nji kohe e gjat une nuk te pash ty,
Nje dit ne Qytet I Vrejta Syt e zi.
Ato Sy S'Po m'shikojn , Te Tjeter kush Pushojn,
Atë Zemer qe e deshta , Tash Tjeter Kush e Mbron.
Te pash ne Qytet , Ishe veshun me te bardha,
Shetitje me Vetur,Krejt Boten Kishe perpara.
Dhe shoqerin e Harrove, Prej FAmiljes u largove,
Vetem per Pasuri Krejtat , Anash kalove.
Qka po t'vyn Pasuria,Qka po t'vyn ajo Vetur,
Qka Po t'vyn ai dukat , qe e Mban ne Durë.
Nje dit do te pendohesh, do te kerkosh nje dit tjeter.
Por Dije ZEMRA JEM SE S'TE PRES TE VENDI I VJETER.


Ky tekst u dërgua nga  Rijad
Më Shumë Këngë Nga 8kg:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet