9TY1
9TY1
9TY1
  • Emri i Vërtetë:
  • Nikë Gjergjaj:
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
9TY1 është këngëtar i njohur. Reperi 9TY1, emri i vërtetë i të cilit është Nikë Gjergjaj është pjesë e labelit “Running Rebels”, të GRMV.

Më datë 7 Shtator 2018, 9TY1 & Doksi publikojnë videoklipin "Rockstar". Kënga është punuar në muzikë dhe tekst nga vetë artistët.

Më datë 2 Nëntor 2018, 9TY1 publikon videoklipin "Lekë".

Më datë 9 Dhjetor 2018, 9TY1 publikon videoklipin "Ganjaa".

Më datë 13 Janar 2019, 9TY1 publikon videoklipin "Nokia".

Më datë 9 Shkurt 2019, 9TY1 publikon videoklipin "100K", në bashkëpunim me G.Loun.

Më datë 30 Qershor 2019, 9TY1 & GRMV publikojnë videoklipin "Savage".

Më datë 6 Korrik 2019, 9TY1 publikon videoklipin "Ardiana".

Më datë 11 Gusht 2019, Ed.Ardo publikon videoklipin "Honey", në bashkëpunim me 9TY1.

Më datë 6 Shtator 2019, 9TY1 & Lost Shubba publikojnë videoklipin "Str8 Drop".

Më datë 13 Dhjetor 2019, 9TY1 & Qeppi publikojnë videoklipin "Kappa Gang".

Më datë 24 Janar 2020, 9TY1 publikon videoklipin "Hana".

Më datë 6 Mars 2020, 9TY1 publikon videoklipin "Icecold".

Më datë 24 Prill 2020, 9TY1 publikon videoklipin "Alright", në bashkëpunim me Gentrit & Lost Shubbën.

Më datë 3 Korrik 2020, 9TY1 publikon videoklipin "Lit", në bashkëpunim me Lost Shubbën.

Më datë 5 Qershor 2020, 9TY1 publikon videoklipin "Un".

Më datë 23 Tetor 2020, 9TY1 & GRMV publikojnë videoklipin "Goat".

Më datë 29 Korrik 2022, 9TY1 publikon videoklipin "Netflix", në bashkëpunim me Mik.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0