Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: A.D.X është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Në Prill 2005, A.D.X marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "S.O.S. (Virusi A.D.X)". Në Qershor 2005, A.d.x marrin pjesë në VFM 2005 me këngën "Mesnata". Më datë 25 Janar 2009, A.d.x publikojnë videoklipin "Motra Jone", në bashkëpunim me Hamko. Me këtë këngë, A.d.x marrin pjesë në Top Fest 6 në vitin 2009. Më datë 1 Korrik 2013, A.D.X publikojnë videoklipin "Princesha Jem". Më datë 23 Korrik 2016, A.D.X publikojnë videoklipin "Fustani",...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Infinit Records

E'7

Felon Records

Zinxhirt

Kamikaza-T

Master Bass

ETB 57

2 Perqind

Hija E Jetes

Eki-Nox


Tags: A.D.X, A.D.X., Adx

A.D.X në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë