Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Abdyl Kadolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Bukosh 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 73 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Abdyl Kadolli është një shkrimtar. Ai lindi në Bukosh të Therandës. Ka mbaruar studimet pasuniversitare të letërsisë më 1974 në Prishtinë. Shkruan poezi, humor dhe eseistikë. Deri tash ka botuar vëllimin poetik “Këmisha e zjarrit”, ”Rilindja”, Prishtinë, 1998/ dhe veprën eseistike “Ora kombëtare”/ Ars, Prishtinë, 2001/. Ka në dorëshkrim edhe disa vepra të reja letrare. Është anëtar i Kryesisë së Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës, anëtar i IWA-së, kryeredaktor i revistës letrare “...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Bujar Meholli

Endrit Mehmeti

Astrit Gjocaj

Leonard Shala

Perparim Blakaj

Rinor Murati

Xheladin Hamza

Fatmir Çitaku

Gentinikqi

Martin P Lleshi


Tags: Abdyl Kadolli

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet