TEKSTESHQIP

Acarusi
Te Dua
Lyrics

Pjesa e Pare !

Dhe nje her zemra ime
per ty un po mendoj
tjemi bashk te dy, ne tjemi bashk te dy
cdo gje qe boj zemer , un ty te mendoj
e ket kenge qe po boj zemer
ty ta dedikoj
cdo ritem , cdo tekst, cdo muzik vec per ty
vetem ne te dy zemer
ti me mu e un me ty
lot dhe gezime
lumturi dhe trishtime
ne te dy zemer kemi kalu shum trillime
po ja tash te bashkuar jemi ne te gezuar
te dy zemra ime shum te lumtuar
tjeret le te plasin nga inati flasin
se na kan zili ku jemi bashk un e ti
jo jo thojn ska mundsi
kur na shofin te dy bashk te ndar
gjithmon kshu neve na kan dasht
po ja tash vec per ty un po kendoj
te dashuroj te dashurojjjjjj

Ref 2X: EJA ZEMRA IME
EJA TI TEK MUA
O PRINCESHA IME
UN VEC TY TE DUA

Pjesa e Dyte !

Ne tingujt e nates po rrim ne te dy
ti me shikon mu, un te shikoj ty
gjithcka qe boj ty ta dedikoj
pa ty nuk mund te rri, pa ty smund te jetoj
e di qe edhe ti me do ne pafundsi
zemra jote shpirt per mu esht tani
kalojm gjithcka bashk te du zemra ime
edhe ndonjeher mund tkem ber un gabime
castet e tona, qe smund ti harroj
vetem ty zemer un te dashuroj
pa ty nuk ka jet kjo esht e vertet
kjo nuk esht genjeshter esht realitet
prandaj dhe ti zemer, mendo njiher per mu
ti e di zemer qe vetem ty te du
vetem ty te dua, te duaaa te duaaaaaaa

Ref 2X: EJA ZEMRA IME
EJA TI TEK MUA
O PRINCESHA IME
UN VEC TY TE DUA

Pjesa e Trete !

E kam nje deshir
esht shum e thjesht
asigja ma shum nuk du
vetem ty te du
met pas pran meje
cdo sekond me ty me jetu
kjo vetmi krejt po mvret
jo spo mundem me duru
nje zemer e kam
dhe nji jet kam me jetu
kohen kur kam qen ty
kurr skam per ta harru
ty shum te doja e ti me harrove
me ktheve shpinen e shum me lendove.....

Ref 2X: EJA ZEMRA IME
EJA TI TEK MUA
O PRINCESHA IME
UN VEC TY TE DUAAAA

DËRGOI: