Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahsun Kirmizigul

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
 • Emri i Vërtetë:
 • Abdullah Bezencir
 • Vendlindja:
 • Diyarbakır 
 • Mosha:
 • 52 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Mahsun Kirmizigul është një këngëtar i huaj i njohur. Abdullah Bezencir ose në emrin e fazëz Mahsun Kırmızıgül u lind në Dijarbakër, është me origjinë turke aktor, drejtor, skenarist dhe ish Arabesk Fantazi dhe pop këngëtar,dhe kompozitor. Filloi të studiojë muzikën në vitin 1984 si një këngëtarë, amator bëri gjashtë albume. Mahsun Kırmızıgül deri në 600 për qind, duke treguar një përparim të madh në samitin e industrisë së muzikës është lëvizur në 5 vjet. Kırmızıgül nxorri më shumë se 12 albume ësh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ferhat Göçer

Teoman

Hakan Altun

Alihan

Stelios Rokkos

Yannis Ploutarchos

Özcan Deniz

Darren Hayes

Pablo Alboran

Kubat

Tags: Mahsun Kirmizigul, Aci Hayat


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet