Më mbaj mend (për 1 muaj)


Adam Lambert

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • Adam Mitchel Lambert
 • Vendlindja:
 • Indianapolis 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Adam Lambert është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Adam Mitchel Lambert is an American singer, songwriter, and stage actor. Born in Indianapolis, Indiana and raised in San Diego, California, he performed in amateur theatrical productions as a child, a path he pursued into adulthood, appearing in professional productions in the U.S. and abroad. In 2009, Lambert came to prominence after becoming the runner-up on the eighth season of American Idol. After signing with 19 Entertainment in a joint vent...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Justin Timberlake

Luis Fonsi

Michel Teló

Alex Clare

Tiziano Ferro

Guy Sebastian

David Bustamante

Passenger

Alex Ubago

Usher

Tags: Adam Lambert


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet