Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Addi

Tags: Addi, Admir Bonjakaj, B.I.M. Addi

Addi është një këngëtar i njohur. Sapo ka dalë në treg disku i parë i Admir Bonjakaj, që në art njihet me emrin Addi, e që prej dhjetë vjetësh jeton me familjen në Arona, në veri të Italisë. Titulli i albumit të tij, që në shqip do ishte “jetë dhe dashuri”, tanimë ka nisur të qarkullojë jo vetëm në revistat dhe gazetat e specializuara të muzikës, por edhe në shtypin e përditshëm, transmeton TCH. 22-vjeçari shqiptar, me origjinë nga Vlora, rrëfen se shtysa e parë, për të shk...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Nuk ka akoma asnjë votë

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017