Adea Pula

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  109
  • Vendlindja:
  • Gjakove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Adea Pula është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe për fëmijë/junior. Ajo duket mjaft e re por njëkohësisht e bukur dhe me linja trupore të përsosura. Ka te mbaruar Shkollen e mesme te muzikes 'Prenk Jakova' në Prishtinë per Solo kendim, Kanto dhe Piano. Aktualisht studion ne Fakultetin Juridik. Adea filloi karrierën e saj si këngëtare për fëmijë, duke argëtuar gjeneratat e reja për vite me radhë. Shkollën fillore dhe të mesme I kreu në Prishtinë ku edhe ishte pjesë e programeve të ndryshme shkollore që mbaheshin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Pamela Kovaçi

Ester Hoxha

Sala Jashari

Fiorela Sahiti

Vjosa Selmani

Nita Bahtiri

Blertina Shabani

Nita Latifi

Feime Salihu

Albana Berisha


Tags: Adea Pula

Krijo Një Kartolinë