Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adela Bezhani - E Pafundme Je Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Dritat e qytetit sonte ngjallin
sa shume perjetime flene sa shume
e nuk jam e sigurt cfare te zgjoj
thjesht kam frike shume frike te gaboj...

Rruget sot me flasin pra sjam vetem
me shoqerojne kudo qe shkoj
e po me falin ate cfare humba dje
ndihem mire,jam e lire,jete e re...

Por ti nuk je s`e di perse s`te gjej
nuk po te shoh,
te kam prane por s`te njoh te kam prekur kudo me vjen keq s`je ajo...

Kete moment qetesie kisha humbur
teper e harruar me mendjen tek ty
iluzion pa fund pa fillim u lodhem kot
ne te dy jo nuk shtirem dot...

Me pershendesin yjet hapat mi ndricojne
me japin shprese me japin force e me qetesojne
dhe po me falin ate cka humba dje
ndihem mire,jam e lire,jete e re...

Por ti nuk je s`e di perse s`te gjej
nuk po te shoh,
te kam prane por s`te njoh te kam prekur kudo me vjen keq s`je ajo...

Keto ndjenja qe vijne e shkojne
me mrrekullojne, e pafundme je ti
do doja te ndjej vertet e ta dua per jete
ate qe fal ti ate qe fal ti...

Dritat e qytetit sonte fjeten...

Muzika- Teksti - Orkestracioni - Enis Mullaj
Adela Bezhani
Publikimi: 07/03/2012
Festivali: Top Fest 9


Adela Bezhani - E Pafundme Je Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Pafundme Je Ti".
3. Video është e këngës "E Pafundme Je Ti", por nuk këndohet nga Adela Bezhani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adela Bezhani:


Komente 0