Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adela Bezhani - Çifti Te Na Trashegohet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Doli nusja nga shtepija
Po e pret ne der krushqija
Po vin krushqit te te marrin
Sonte po martojme beqarin

Ref
Cifti te na trashegohet
Eshte urimi i te pareve
Kush ka lindur do martohet
Hajde ne koke te beqareve

Nusja jone e stolisur
rende rende per ku je nisur
Rende rende me salltanete
Ne dere te dhenderit po vete

Ref
Cifti te na trashegohet
Eshte urimi i te pareve
Kush ka lindur do martohet
Hajde ne koke te beqareve

Merr shamin e fshiji lotet
Moj e bukura e botes
Kur kalon pragun tek dera
Nene e dyte te behet vjerra


Ref
Cifti te na trashegohet
Eshte urimi i te pareve
Kush ka lindur do martohet
Hajde ne koke te beqareve


Adela Bezhani - Çifti Te Na Trashegohet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çifti Te Na Trashegohet".
3. Video është e këngës "Çifti Te Na Trashegohet", por nuk këndohet nga Adela Bezhani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adela Bezhani:


Komente 0