A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adelina Emini
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 34
  • Birthday:
  • 28 July 1985
  • Zodiac sign:
  • ♌ Luani
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  102
Music genres: Pop

Adelina Emini is a very famous singer. Ajo ka përfunduar Fakultetin Ekonomik (Dega Marketing) në Universitetin e Prishtinës. Adelina Emini është këngëtarja e bukur simpatike, me një sinqeritet të theksuar që të bën të ndihesh mirë në praninë e saj. Ka filluar të merret me muzikë qysh e vogël. Hapat e parë të muzikës i bën në Qendrën e pionerëve si pjesë e korit.

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.73 cm
Ngjyra e syve: kafe
Ngjyra e flokëve: kafe
Pija e preferuar: fresh juice
Muzika e preferuar: Pop, RnB
Këngëtarja e preferuar: Whitney Huston
Ngjyra e preferuar: bardh, zi
Sporti i preferuar: tenisi, ping-pongu
Sportisti i preferuar: Lionel Messi
Hobi: leximi
Stili i veshjes: klasik, elegant

Në vitin 2004, Adelina Emini merr pjesë në Ethet E Së Premtes 2. Ky spektakël i jep vulën orientimit të saj në muzikë, ku arrin në gjysmëfinale.

Në Qershor 2007, Adelina Emini merr pjesë në Polifest 2007 me këngën "Sjam Per Ty", ku fiton çmimin e dytë.

Në Nëntor 2008, Adelina Emini merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Cka Ta Ben Goja", me të cilën arrin deri në gjysmëfinale.

Më datë 5 Gusht 2009, Adelina Emini publikon videoklipin "As Ti, As Une". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga Pixels Production.

Në Qershor 2012, Adelina Emini merr pjesë në VFM 2012 me këngën "Tipsy", në bashkëpunim me Genc Prelvukaj (gentz).

Në Tetor 2011, Adelina Emini merr pjesë në Zhurma Show 2011 me këngën "Tipsy", në bashkëpunim me Genc Prelvukaj (gentz).

Në Qershor 2012, Adelina Emini merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "Tipsy", në bashkëpunim me Genc Prelvukaj (gentz).

Në Tetor 2012, Adelina Emini merr pjesë në Zhurma Show 2012 me këngën "Bëhu Burrë".

Në Nëntor 2012, Adelina Emini merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Ne Pervjetor".

Në vitin 2012, Adelina Emini publikon albumin "Tipsy".

Në Tetor 2013, Adelina Emini merr pjesë në Zhurma Show 2013 me këngën "Ai Moment".

Më datë 28 Gusht 2015, Adelina Emini publikon videoklipin "Afër Meje". Muzika e këngës u punua nga Alandy, teksti u shkrua nga Lyrical Son. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 28 Gusht 2015, Adelina Emini publikon videoklipin "Bota Ime". Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz), teksti u shkrua nga Genc Prelvukaj (Gentz). Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 10 Qershor 2016, Adelina Emini publikon videoklipin "Si Atehere".

Më datë 16 Nëntor 2018, Adelina Emini publikon videoklipin "Nuk Je Ti". Muzika e këngës u punua nga Darko Dimitrov, teksti u shkrua nga Lindon Berisha.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  Rilind  

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Instagram

Account

Add New

Official Profiles


More news about Adelina Emini »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019