Më mbaj mend (për 1 muaj)


Adelina Ismaili - I.R.A
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I.R.A".
3. Video është e këngës "I.R.A", por nuk këndohet nga Adelina Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Adelina Ismaili - I.R.A Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Muzika & Teksti:

Adelina Ismaili

Orkestrimi:

Enis Presheva

Komente

Asnjë Koment

03/12/2000

2000-12-03T14:54:20+01:00Nese e lire une
me ty flas vet
kjo nuk do te thote qe me ty
do t'shkoj n'krevet.

Jo s'me frikeson
as armatimi yt (!)
ore po ti qi edhe paret
se me ke ardh n'fyt.

Pak me te leju
ti shtepine ma merr
se krejt Kosoven
ma ke bere tmerr (!)

Mos harro,s'jam une kah fryen era
gjithmone kam qene dhe jam te IRA (!)

Hajde tash ngutu
e qitem haraq (!)
po apet nuk te du
e ti rri e plas.

Une jam njeri
e s'jam benzin
s'mundesh me me vjedh (!)
se veq aq ti din.

Po de po
ti je FBI
e deri dje mafi
tash s'qenke me ai. (!)

Ka dicka qe Adelina tregonte prej vitesh...

Muzika: Adelina Ismaili
Teksti: Adelina Ismaili
Orkestrimi: Enis Presheva

Ky tekst u dërgua nga Leka   Eliosshuli
Më Shumë Këngë Nga Adelina Ismaili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë