A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adelina Ismaili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  513
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Adelina Ismaili është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Adelina Ismaili eshte femija i pare i prinderve Rexhep dhe Mona Ismaili, babai inxhinier teknologjie dhe nena bibliotekiste me profesion. Nena e saj, znj. Mona ka punuar gjithashtu dhe ne Fakultetin Filozofik ne Prishtinë si këshilltare. Me vone, pas largimit nga puna prej regjimit serb i cili u instalua atebote ne Kosove, vazhdon profesionin si Menaxhere Zyrtare e e Adelina dhe Zanfina Ismaili. Adelina Ismaili ka dy motra, Ema dhe Zanfina Ismajl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Motra e

Zanfinës

Profili

Facebook

Profili

Twiter

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Best Of Adelina Ismaili (2010)

Diva (Feniks) (2008)

Mbretëreshë E Robëreshë (2005)

The Best Of Adelina (2003)

Prej Fillimit... (2002)

Top Hitet (2002)

S'jam Sex Bomb (2000)

Ushtrine Time Do Ta Bej (1998)

100% Zeshkane (1996)

Fore (1995)


» Dërgo Një Këngë »

T’Iqja
Po Nanes Tende Cka I Bana
Tribalb
Deri Kur Keshtu
Do Te Behemi Milioner
I Din Meta Punt E Veta
Hajde Qiko Sonte O Per Dark
You're My Angel
Me Motor
I Love You More


Përkthime (17)


Artistë Të Ngjashëm:

Alberie Hadergjonaj

Ganimete Abazi (Ganja)

Ryva Kajtazi

Arta Bajrami

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi

Silva Gunbardhi

Anjeza Branka

Elsa Lila

Mariza Ikonomi


Tags: Adelina Ismajli, Adelina Ismaili, Adelina Ismajili

Adelina Ismaili në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018