Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Adelina Ismaili - Protesta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Protesta".
3. Video është e këngës "Protesta", por nuk këndohet nga Adelina Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adelina Ismaili - Protesta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Ne Jemi Bukuria E Atdheut"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1993

1993-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Protesta" kënduar nga Adelina Ismaili.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Big Mama. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sa xhentila shiten, te emancipum
kush nuk i njeh dot,
thote keta burra skane te pagum
cdo here te rri mbrapa
me respekt ndaj ty
te perkulen lutjet, vec ti puthin keta sy

(refreni)
Shkojme ne protesta, o motra o gra
ti ndryshojme burra tone ne alla franga
shkojme ne protesta, se kshtu me nuk shkon
te thote zemer ne fillim pastaj te rrenon

Te premton te tera, prape ne shel nuk del
gjersa ta merr zemren e pastaj fillon e te shkel
sa te deshti, sa xhentil ka qene
sillet alla turka, sa problem o sa problem

(refreni)
Shkojme ne protesta, o motra o gra
ti ndryshojme burra tone ne alla franga
shkojme ne protesta, se kshu me nuk shkon
te thote zemer ne fillim pastaj te rrenon

(2x)
(Te shkojme ne protesta)

Shkojme ne protesta, o motra o gra
ti ndryshojme burra tone ne alla franga
shkojme ne protesta, se kshu me nuk shkon
te thote zemer ne fillim pastaj te rrenon

(2x)
(Te shkojme ne protesta)Më Shumë Këngë Nga Adelina Ismaili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë