Adelina Morina Kryeziu
Adelina Morina Kryeziu

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Suharekë
  • Jeton në
  • KosovëBiografia

BIOGRAFIA: Adelina Morina Kryeziu është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Më datë 25 Tetor 2012, Adelina Kryeziu publikon videoklipin "E Mbyllur Jam Në Vetmi". Më datë 1 Janar 2018, Adelina Kryeziu publikon videoklipin "Digjem Per Ty". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Nexhat Mujovi (Wirusi). Më datë 30 Korrik 2020, Adelina Morina Kryeziu publikon videoklipin "Babë E Nanë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction. Më datë 30 Mars 202...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0