Adelina Pali
Adelina Pali

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Korrik 1982
  • Horoskopi:
  • ♋ GaforrjaBiografia

BIOGRAFIA: Adelina Pali është një autore/publiciste dhe poete. Adelina Pali është autore/publiciste dhe poete. Poetja ADELINA PALI ka lindur në Tiranë, më 1. 07. 1982. -Ka kryer studimet e larta me korrespodencë në Universitetin "Aleksander Xhuvani" në Elbasan, për degën Gjuhë -Letërsi. -Në vitin 2001 -2004 punoi si mësuese. -Në vitin 2005 largohet nga Shqipëria dhe vendoset në Kretë të Greqisë. -Në vitin 2018 vendosi që bashkë me familjen të rikthehet në vendlindje, dhe nisi të realizojë ëndrrën e saj të...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0