A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adelina Pireva

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Adelina Pireva është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Adelina Pireva me muzikë ka filluar të merret që nga mosha 9-vjeçare. Edhe si fëmijë ka marrë pjesë në shumë koncerte e manifestime të ndryshme. Në festivalin “Kosovarja këndon 1997” mori Mikrofonin e Artë, si shpërblim të SHKA “Agimi: nga Prizreni dhe vendin e 5-të nga Juria profesionale. Me Ansamlin “Gurra” të Gjilanit ka marrë pjesë në këto festivale: “Prizreni ’96, 97”, “Kaçaniku 2000”, “Oda Dibrane 1996, 1997, 2000, 2001”- Peshkopi, “Këngë J...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Te Blini Vjeter
S'ka Marrveshje
Nje Kujtim
Pa Ty
Ti Je Rrushi


Artistë Të Ngjashëm:

Rifadije Graiqevci

Shqiponja Muhaxheri

Aferdita Bajrami

Besa Morina

Njomza Kallaba

Dafina Kastrati (Gjakove)

Fatbardha Mustafa (Bardha)

Linda Hakaj

Behare Shala

Dafina Dauti


Tags: Adelina Pireva, Adelina Piresheva, Adelin Pireva

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018