Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Osaj - Ibrahim Rugova Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

OOOOOO
O N GJITHA ANET PO PYT BOTA
Q ËSHT KY EMEN IBRAHIM RUGOVA
DUL NGA ZEMRA E KOSOVËS
OH KA VENDLINDJEN NE BJESHKT E RUGOVËS

OOOO MOJ KOSOVË OJ TOK DARDANE
BOLL SHUM TRIMAT O I KE DHANE
KE RRIT TRIMA BURRA SHQIPTAR
OH QE KTI POPLLI TI PRIN T PAR

OOO U LIND TRIMI NI FSHAT MALOR
FSHATI CERRCË EMIN I THON
DYZETEKATER ME 2 DHETOR
OH DAT E MADHE O PER KOSOVË

OOOO HALA JETEN PA E SHIJU
BAB, BABGJYSH JA KANN MASAKRU
MASAKROJN ATA BARBARË
OH VEQ QE JEM POPULLË O SHQIPTAR

OOOO SI I RI U DALLUE ME NER
AJ SHKOLLIMIN E FILLOJ N PEJË
GJITHË I ETUN PER DITURI
OH VAZHDOJ O SHKOLLIMIN O AJ N’PRISHTINË

OOO TU E NERUE O T RIUN E PLAKUN
GJITHMON ISHTE ME DUR HAPUN
DESHIRONTE SHKOLLIM MAT LART
OH AI STUDIMET O I KREU NE FRANCË.

OOO FILLOJ PUNEN SI SHKRIMTAR
SHUM E VEPRA I BOTOJ
GJITHMON ISHTE ME TE PART
OH PER KOSOVË EDHE PER SHQIPTARTË

OOOO NE GJDO VENË O NE KOSOVË
NE DEMOSTRATA GJDO KUN MARSHOJË
KERKON POPULLI DREJTEN E VETË
O QE KOSOVA TE BAHET SHTETË.

OOO MUR GUXIM KY TRIM SHQIPTAR
QE KTI POPULLI TI DAL N’ BALLË
KUNDERSHTOJ GJITHMON SERRBINË
QE SHQIPTARVE T’JAU FUS O LIRINË.

OOOO
89T 23 TETOR
POPULLI ZGJEDH IBRAHIMIN KRYETAR.
NJERI I PAQES DHE ATDHETAR
OH E PERKRAH O KREJT BOTA MBAR.

OOO E UDHHEQ POPULLIN E VET
ISH KOSOVES SYNIMI SHTET
SHPALLET KUSHTETUTA N KAQANIK
O JU DHA EMNI O REPUBLIK

OOOO NE GJDO VEN RUGOVA QE SHKONTE
MIQSI T FORT KOSOVES I BANTE
I HAP DYRT TAJ BOTES MBAR
KERKON NDIHEM PER POPULLI SHQIPTAR.

OOO KET LIDER TASH E NJOFTI BOTA
NJERI I PAQES O NGA KOSOVA
N’AMERIK O GJDO KUN NE EVROPË
O KOSOVES E DREJTA O ME JU NJOFTË.

OOO NJERIUN E PAQES O E NJOFTI BOTA
E SHPERBLEU ME SHUM DEKORATA
PER URTSI E MENQURI
OH SHEMBULL T’MADH PER SHQIPTARIË.

OOO KTA DESHMOJ E VEN E HALL
KRIMINELIT I DUL PER BALLË.
I THA HAPUN N’SY TE BOTES
O PER PADRETSHEN E KOSOVES.

OOO PRESIDENT O NGA KOSOVA
OH DOKTORR IBRAHIM RUGOVA.
DERI N VDEKJE KURR NUK PUSHOJ
OH PAVARSIN GJITHMON KERKOJË.

OOOO N’MBAR KOSOVEN OHHH U HAP LAJMI

SMUJ TE RAN OH KA KRYETARI

SMUJ TE RAN JETEN JA MORI

OH 2006 21STENI JANARI

DIT E ZEZË AJO DIT JANARI

OH N KOSOVË MEDET VDIQ KRYETARI

LAJM I ZI E MUR KREJT BOTA

VDIQ N KOSOV IBRAHIM RUGOVA

OH N KOSOVË VDIQ PRESITENTI

N VELANI MARSHOJ QYTETI

PO VLOJN KOSOVES E SHQIPTARIS

JA KAN MSY MEDET ME HI PRISHTINS

MBAR TER BOTA E MBAR KOSOVA

MBAR KOSOVA O E MBAR BOTA

BAN HOMAZHE TE IBRAHIM RUGOVA

TELEGRAME NGA BOTA MBAR

TU E NGUSHTLLU OH POPULLIN SHQIPTAR

SA SHUM MIQ E KA POPULLI I KOSOVES

SHUM LIDER OH TE SHTETEV TE BOTES

JA KANN MSY OH ME ARDH KOSOVES

ME MAR PJESH N VORRIM T RUGOVES

TUJ PERKUL PARA TRUPIT TI

TAN TUJ THAN TE QOFT LAVDI

ME LOT NE SY FJALEN TU E MAR

NJERI I PAQES ISHTE N BALLKANË

KOMUNIST I SHEKULLIT 20

N’DHE T KOSOVES TASH PREHU I QETË

TRUPI VDIS PO VEPREN NA E LE

OH MOS ME U NAL PA U BA KOSOVA SHTET

NJERI I PAQES E I DEMOKRACIS
DOT JETSH NE FAQE TE HISTORIS

OHHH PRESIDENT TY TE QOFT LAVDI O HEJ.
Adem Osaj
Publikimi: 02/10/2013


Adem Osaj - Ibrahim Rugova
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ibrahim Rugova".
3. Video është e këngës "Ibrahim Rugova", por nuk këndohet nga Adem Osaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adem Osaj:


Komente 0