A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adem Ramadani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  636
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Adem Ramadani është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, ilahi dhe popullore dasmash. Ai ishte këngëtar mjaft i njohur nga Shkupi, i cili me disa prej albumeve te tija para disa vitesh ka korrur suksese te mëdha deri atë ditë kur ai vendosi te perqafoj fort Islamin dhe ne atë menyr te distancohet nga muzika duke filluar te kendoj Ilahi me përmbajtje Islame ne gjuhën Shqipe. Është i martuar dhe ka dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë. Pas shkollës fillore dhe të mesme, ai e përfundoi Fakultetin Pedagogjik. Muzika ishte pasion i tij q...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

Me Fal Oj Nene (2016)

A Ka Taube Zot Per Mu (2013)

Së Bashku Për Ju (2012)

Kjo Dynja Si Bora Ne Diell (2011)

Fukaraja (2009)

Jetim Me Babe E Nane (2008)

Duaja E Nenes (2007)

Vjen Pranvera (2006)

Të Duhemi Për All-Llah (2005)

Aman Aman Medet (2004)


» Dërgo Një Këngë »

A Ka Taube Zot Per Mue
Mulla Jakupi
Qabe Moj E Bukur Je
Pendimi
Allahu Ekber Kebira
Ti Je Feja E Vërtet
Allahut Rob Sun Ju Bana
Ti O Muhamed
Amaneti I Gurbetçarit


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Olen Cesari

Dr. Flori

Meda

Mentor Kurtishi

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Mahmut Ferati

Blero

Sinan Vllasaliu


Tags: Adem Ramadani, Ilahi, Ademramadani, Adem Ramadoni, Adem.Ramadani

Adem Ramadani në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019