Më mbaj mend (për 1 muaj)


Adem Ramadani - Tash Kalun Qe Tri Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tash Kalun Qe Tri Pranvera".
3. Video është e këngës "Tash Kalun Qe Tri Pranvera", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adem Ramadani - Tash Kalun Qe Tri Pranvera  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Dy Zogj T Malit"

Komente

Asnjë Koment

14/06/2007

2007-06-14T03:55:09+00:00Tash kalun qe tri pranvera
prej dites qe s'te kam pae

Nuk me duhet aspak jeta
pa ty gzimet per mu s'kae

Nji bilbil qe pash ne anderr
ish kan lodhun tuj vajtue

Skej bylbylit ju afrova
disa fjale une ja tregova

Qke bylbyl oh qe vajtone
kanget e gzimit ti qe s'knone

Kqyr bylbyli mu pergjegje
me fjale t'zemres ai spo flete

Fjalen nuse kur u ndjeva
nat moment oh mu kput shpresa

Me fjale zemres po t'regoje
ruje veten mos u dorzoe

Ruje vetin mos me u dorzue
se per jete s'kam me t'harrue.


Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë