Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Shtrati Im Eshte Dheu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  48

Më hidhni dhe mbi trupin tim
ngase tjeter tesh nuk kam
prej sot e ndrrova un shtratin tim
tash banor i varrit jam
errsirë çdo anë frik e trishtim
shpirtin tim tash e kaploj
dhe çdo rreze drite u nderpre
çdo gje mbaroj (2x)

ku mbeti nena dhe dashnia e saj ,
a thua u treet..(3x)
ku mbet familja dhe femit e mi?
si me lan vet (3x)
ku mbeten shoket e vllazeris me sjan me mu
ku mbeti grumbulli pasuris që kam fitu..
asgje nuk mora te gjitha i lash dheu më ka mbulu

refreni

Me hidhni dhe mbi trupin tim
ngase tjeter tesh nuk kam
prej sot e ndrrova un shtratin tim
tash banor i varrit jam
errsir cdo ane frik e trishtim
shpirtin tim tash e kaploj
dhe cdo rreze drite u nderpre
cdo gje mbaroj

Cfar ka kjo zemer qe me nuk rre
pse me spunon..(3x)
nuk leviz dora slevizin syt ,
me pergjithmon (3x)...
Ku esht shenderritja e trupit tim plot gjalleri
ku mbet deshira per jet te gjat plot harmoni..
e tere gjithesia mu be e ngusht o shokt e mi

Te Ti u ktheva o Allah me meshiro
falja gjunahet robit Tend
dhe e shpeto
shpresa e fundit o Zoti im
tek Ti me mbeti
ma shendero mua varrin tim bahçe Xheneti (5x)


Ky tekst u dërgua nga Blero

Adem Ramadani - Shtrati Im Eshte Dheu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shtrati Im Eshte Dheu".
3. Video është e këngës "Shtrati Im Eshte Dheu", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente 0