Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Alma Moj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Këngë e Albumit:

Aman Aman Medet


C'fare tju them
c'fare tju tregoj
ate qe deshta
me tradhtoj (2)

Ne gjum jam
te kujtoj une ty
ftyra jote
me rrin ner sy (2)

(Refreni)
Alma moj, e vogel moj
o sa shume te dashroj (2)

Kot e kam dhe nese qaj
tash me ka mbet
kujtimi saj (2)

Ne gjum jam
te kujtoj un ty
ftyra jote me rri ner sy (2)


Ky tekst u dërgua nga Dita


teksteshqip.com © 2007 - 2017