Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Meshira E All-llahut


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Këngë e Albumit:

Të Duhemi Për All-Llah


Kjo zemra ime gjithmone ne heshtje te ka kerku
Dhe Madhnin tende ne cdo krijese e kam hetu
cdo cast per ty une meditova pa pushu
ky shpirti im su be rahat ty te ka besu

Sa shum gabova
sa e sa her te kam hidheru
ti prap me deshe
o Zoti im mke meshiru

Ti qe mekatet mi mbulon
kur devijoj une me udhezon
kur une pendohem Ti me don
kur une semuren Ti me sheron

E sa mekate mbi token Tende i kam ba
e fjalet e tua i zuna thjeshte un si asgje
sa i padrejte isha me ty une o All-llah
Ti me dhe shume te mira
e une ta ktheva me gjynah

Sa shum gabova
sa e sa her te kam hidheru
ti prap me deshe
o Zoti im mke meshiru

Ti qe mekatet mi mbulon
kur devijoj une me udhezon
kur une pendohem Ti me don
kur une semuren Ti me sheron

Ta ktheva shpinen e te harrova krejt o Zot
ti prap me ushqeve e me furnizove mot per mot
kufi me caktove e une i shkela hiq pa ndal
harrova vdekjen harrova diten kur kem me u ngjall

Sa shum gabova
sa e sa her te kam hidheru
ti prap me deshe
o Zoti im mke meshiru

ti qe mekatet mi mbulon
kur devijoj une ti me udhzon
kur u pendova me pranove
ti je rrahmeni qe me meshiron


Ky tekst u dërgua nga Aida
Kartolina

 • 2017-06-14 19:53:24
  Ta ktheva shpinen
  e te harrova krejt o Zot
  ti prap me ushqeve
  e me furnizove mot per mot
  kufi me caktove
  e une i shkela hiq pa ndal
  harrova vdekjen harrova
  diten kur kem me u ngjall
 • 2017-06-14 19:53:17
  Kjo zemra ime gjithmone
  ne heshtje te ka kerku
  Dhe Madhnin tende
  ne cdo krijese e kam hetu
  cdo cast per ty
  une meditova pa pushu
  ky shpirti im su be rahat
  ty te ka besu

Krijo Një Kartolinë


Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017