Më mbaj mend (për 1 muaj)


Adem Ramadani - Mire Se Erdhe Ramazan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mire Se Erdhe Ramazan".
3. Video është e këngës "Mire Se Erdhe Ramazan", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adem Ramadani - Mire Se Erdhe Ramazan  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  119

Këngë e albumit:

"Me Fal Oj Nene"

Këngë e albumit:

"A Ka Taube Zot Per Mu"

Këngë e albumit:

"Së Bashku Për Ju"

Këngë e albumit:

"Duaja E Nenes"

Komente

11 🔥

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00Hmmmmm..
Hmmmmmmm...
Hmmmmmmmmm..
Hmmmmmmmmmmm...

Çdo punë i përket njeriut
Perveç agjërimit
Agjërimi është i Imi dhe Unë
për të shpërblej
Agjërimi është mbrojtje
Nëse dikush prej jush agjëron
Le ti lërë marrdhëniet e jashtme
Dhe mos të bërtas
E nese dikush e shanë
Apo dëshiron të rrihet
Le të thotë
"Unë jam njeri që agjëroj"
Pasha Atë në duart e të Cilit është shpirti i Muhamedit
Era e gojës së agjëruesit
Me siguri është më e këndshme te Allahu
Se sa era e parfumit
Agjërusi ka dy shkaqe me te cilat gëzohet
Gëzohet kur bënë iftar
Dhe gëzohet me agjërimin e tij kur do të takoj Krijusin e tij

Lumet na kush po na vjen
Dhe shumë t'mira po na bjen
Kush imanin po na e shton
Ramazan o fati jonë

Kush imanin po na e shton
Ramazan o fati jonë

E mirë se erdhe Ramazan
Ti e gëzon çdo Musliman
Që njì vjet malli m'ka marrë
Në aksham me ba iftar

E mirë se erdhe Ramazan
Ti e gzon çdo Musliman
Që njì vjet malli m'ka marrë
Në aksham me ba iftar

Lum ai që ta din ty vleren
Per n'Xhennet e ka qelë deren
Vepra t'mira kush sa t'mun
Shumfish Zoti naj pagun

Veprat t'mira kush sa t'mun
Shumfish Zoti naj pagun

Mirë se erdhe Ramazan
Ti e gëzon çdo Musliman
Që njì vjet malli m'ka marrë
Në aksham me ba iftar

E mirë se erdhe Ramazan
Ti e gëzon çdo Musliman
Qe njì vjet malli m'ka marr
Në aksham me ba iftar

Çdo ditë me gëzim po kalon
Ti mes vete na afron

Ah sikur Zoti ta ban
Që çdo herë t'jetë Ramazan

Eh sikur Zoti ta ban
Që çdo herë t'jetë Ramazan

Mirë se erdhe Ramazan
Ti e gëzon çdo Musliman
Që njì vjet malli m'ka marrë
Në aksham me ba iftar

E mirë se erdhe Ramazan
Ti e gëzon çdo Musliman
Që njì vjet malli m'ka marrë
Në aksham me ba iftar

I devotshëm a don t'jesh
Bëj ti dhikër sa ma shpesh

Me nderime e sa ma mirë
Me përcjell këtë misafir

Me nderime sa ma mirë
Me përcjell këtë misafir

Muslimani sot gëzim ka
Ban bajram o vllau me vlla
I madh e i vogël sot u gëzoft
Per shumë vjet përhajr na koftë

Se Muslimani sot gëzim ka
Ban bajram o vllau me vlla
I madh e i vogël sot u gëzoft
Për shumë vjet përhajr na koftë

Muslimani sot gëzim ka
Ban bajram o vllau me vlla
I madh e i vogël sot u gëzoft
Për shumë vjet përhajr na koftë

Eh Muslimani sot gëzim ka
Ban bajram o vllau me vlla
I madh e i vogël sot u gëzoft
Për shumë vjet përhajr na koftë


Ky tekst u dërgua nga  ilira2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet