Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Ne Syt E Mi Shihet Malli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Këngë e Albumit:

Baladat E Shpirtit

Këngë e Albumit:

Sille Sille


1
2 her
Ne syt e mi shifet malli
mall qe dhembje me fali
kerkoj ta ndjej eren tande
ne pafundsin e ksaj nate.

Refreni
2
2 her.
ky Shpirt pa fat sdallon me dit as nat
dhe vitet qe i boj bashk
e un te pres moj vash ne prag
dhe nese un ty prap te shoh
veshtir ekam te njoh.

3
2 her
Nje zhurm e leht me zgjon nga xhumi
dhe zeri yt me vjen nga lumi
por lumi jo spo trazohet
malli per ty sa vjen e shtohet.
teksteshqip.com © 2007 - 2017