Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Adem Ramadani - Keng Per Z.dardhishten

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Keng Per Z.dardhishten".
3. Video është e këngës "Keng Per Z.dardhishten", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adem Ramadani - Keng Per Z.dardhishten  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Dy Zogj T Malit"

Komente

Asnjë Koment

17/01/2013

2013-01-17T13:12:26+00:00Oh permbi vorre ,o t'rimave t'Koshares
oh po pikon, loti i ni nanes

Cou nane Habibja, se e ki djalin trim
o qe Kosoves ja fali lirine

Oh nizet e kater (24), ende pa i mushe
Oh rroke manzerren, biro rroke pushke

Oh n'dasmen tande, biro pa e nise
te thirri Kosova, krushko i Lirise

Ohh conja nanes, i ni shej prej mu
ohh te fala loke se n'KOSOVE kam shku

Oh jepja nanes, shenjen e UCK'es
oh per KOSOVE, nane ti m'kishe le

Ohh 12 dite, besa 12 nete
oh ne Koshare pushka po kerset

Ohh lufte e madhe, oh me serb barbar
ohh plumbat e rande, Zeken e kan marre

Oh une po vdes, oh ju shokt e mi
oh n'pacit ymer, ju e gzofshi lirine

Ohh tan KOSOVA, me motra e vllazni
oh se une bahem deshmor per lirine

Ohh ni amanet ati babes tim
le ta kete babloku prej meje kujtim

N'xorri armen e dores, shokve jau ka dhan
mos me kaj oh babe, mos me kaj oj nane

Oh shume te fala Shkupit me mi cu
oh mahalles tem Dizhanit, oh ku kam rr'nu

Atje u rrita, oh e jam burrnu
oh thoni Zeka, shume ju ka nderu

Oh djale i ri, oh me zemer t'madhe
Zekirija Dardhishtja oh bir oj ksaj ane

Oh me rrespekt, ty do te kujtojme
Ohh, sa t'jet jeta, Ejj, Kangen do ta knojme
ohh more.


Ky tekst u dërgua nga  muharem
Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet