Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Adem Ramadani - T'fala Nga Mergimi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  35

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/01/2013

2013-01-17T14:12:26

Këngë e albumit:

"Kenge Folklorike"

Këngë e albumit:

"Dy Zogj T Malit"
O tfala ju qoj o oh nga mergimi, o pa ba gjum o me zbardh agimi o tu kujtu o perher at voter o ku e lash nanen o me gjith moter , o jam merzit o more vlla o zemra ime per ju u tha.Oh larg atdheut e ne Dhe te huj o me fol gjuhen e tjeter kujjj.

O gjith ne leter du me jauv shkru o jam merzit po sju kam harru, o fjalt e babes o i kam nderment burri i rand peshon n'vend t'vet o jam merzit o more vlla o zemra ime per ju tuj kja, o larg atdheut e ne Dhe te huj o me fol gjuhen e tjeter kujjj.

O toke e huj o, o tok mizore buka e gurbetit o me 7 kore, o mka marr malli du me ju pa o zemra ime per ju tuj kja o jam merzit o more vlla o zemra ime per ju u tha, o larg atdheut e ne Dhe te huj o me fol gjuhen e tjeter kujjj.


Ky tekst u dërgua nga Besa Hoti
Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet