Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Adem Ramadani - Të Duhemi Pë All-llah
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Duhemi Pë All-llah".
3. Video është e këngës "Të Duhemi Pë All-llah", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adem Ramadani - Të Duhemi Pë All-llah  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"Të Duhemi Për All-Llah"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Zgjatma dorën o vëlla se
ti shpinën ma ke kthy
ne jemi musliman
e të gjith jemi vllazni
se pëçarje e hidhrim
me pas gjithmonë ne mes nesh
nëse duhem për Allah
Allahu ka me na desht
nëse duhem për Allah
Allahu ka me na desht

nëse do mor vllah me dit çysh I ke punt me iman kshyre at qe do për vete ape don për vllaun tan nëse do mor vlla me dit çysh I ke punt me iman kshyre at qe do për vete ape don për vllaun tan


O Zot na bashko si nyjet na lidh fati I muslimanve zemrat të naj dridh dhe mos më shum nji lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert

O Zot na bashko si nyjet na lidh fati muslimave zemrat të naj dridh dhe mos më shum një lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert

eh (shejtani)xhelozon neve bashk zdo me na pa mundohet ne cdo mënyr në mes nesh fytne me ba

me urtsi e me durim ne cdo sfid do ta kalojm me shejtanin dy luftim dhe inshalla do tfitojm me shejtanin dy luftim dhe inshalla do tfitojm

o vllazni pa interes njeri tjetrin ne ta dojm
dor për dore për nXhenet te sigurt , do të marrshojm

o vllazni pa intëres njëri tjetrin ne ta dojmë dor pë dore për nXhenet te sigurt do të marshojm

O Zot na bashko si nyjet na lidh fati I muslimanve zemrat të naj dridh dhe mos më shum nji lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert

O Zot na bashko si nyjet na lidh fati I muslimanve zemrat të naj dridh dhe mos më shum nji lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert

Besimtart jan si një trup që askush nuk mund ti then nëse nje gjymtyr sëmuret krejt trupi dhembje e ndjen ndjen të bashkuar bëjm kala dora e shkaut sun na prek nja(1)për krejt e krejt për 1 (një) jemi gati për me vdek

nja(1)për krejt e krejt për 1 (një) jemi gati për me vdek

Allahu na ka premtu që një dit do triunfoj nëse jemi të bashkum gjith botën do ta tsundojmë Allahu na ka premtu që një dit do triunfoj nëse jemi të bashkum gjith botën do ta sundojmë

O Zot na bashko si nyjet na lidh fati muslimave zemrat të naj dridh në mos më shum një lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert

O Zot na bashko si nyjet na lidh fati muslimave zemrat të naj dridh në mos më shum një lutje e sinqert për njani tjetrin ta kem dert


Ky tekst u dërgua nga Shqiprim Latifi
Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë