Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Adem Ramadani - Ti O Muhamed


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  123

Këngë e Albumit:

Të Duhemi Për All-Llah


Kur bota ishe zhytur n`ersiren e se keqes
dhe njerzit ishin bere armiqt e vetvetes
ti erdhe plot meshire, meshire kudo tregove
ti e ktheve boten ne te mire dhe zemrat nai bashkove

ooo mualim

Ti o Muhamed salAllahu Alejhi Selam
Muhamed erdhe shpetim per ne,
ti o Muhamed salAllahu Alejhi Selam
Muhamed erdhe shpetim per ne
na e mesove kete fe

Ne syt e tu nuk pati gjum çdo nate me lutje e kalove
ty dhe mbreterit t'u nenshtrun padrejtesine ti e luftove,
ti ishe shembelltyr dhe shembull mbete gjithmone
prej teje mesuam çdo fjale te mire ishe ti mesuesi jone

ooo mualim

Ti o Muhamed salAllahu Alejhi Selam
Muhamed erdhe shpetim per ne,
ti o Muhamed salAllahu Alejhi Selam
Muhamed erdhe shpetim per ne
na e mesove kete fe

Na mesove te jemi te drejte dhe t'kujdesemi per jetimin
na premtove xhenetin e shtrenjte nese ne perbijme hidherimin
me sjelljen tende plot butsi ti çdo njeri e afrove
me buzeqeshjen plot ngrohtesi ti shume zemra i pushtove

Ti o Muhamed salAllahu Alejhi Selam
Muhamed erdhe shpetim per ne,
ti o Muhamed salAllahu Alejhi Selam
Muhamed erdhe shpetim per ne
na e mesove kete fe


Ky tekst u dërgua nga  festimi
Kartolina

 • 2017-06-14 19:53:57
  Na mesove te jemi te drejte
  dhe t'kujdesemi per jetimin
  na premtove xhenetin e shtrenjte
  nese ne perbijme hidherimin
  me sjelljen tende plot butsi
  ti çdo njeri e afrove
  me buzeqeshjen plot ngrohtesi
 • 2017-06-14 19:53:40
  Me sjelljen tende plot butsi
  ti çdo njeri e afrove
  me buzeqeshjen plot ngrohtesi
  ti shume zemra i pushtove
 • 2017-06-14 19:21:18
  Na mesove te jemi te drejte
  dhe t'kujdesemi per jetimin
  na premtove xhenetin e shtrenjte
  nese ne perbijme hidherimin

Krijo Një Kartolinë

teksteshqip.com © 2007 - 2017