Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Do Ta Mbroj Dashurine


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3


Sikur t´kishte zemra goj
nje fjal ta shpaloj

Tek ateher ty do t´bjen n´mend
se t´ka dasht nje djal [2x]

Dashurin un do ta mbroj
edhe pse veshtir do t´jet
fjalen e dhene do ta mbaj
deri sa t´vdes sa t´droj jete

Le t´me vrasin nese dojn
...

se dhe kohen ta ndaloj
s´do te pushoj me t´dashte [2x]

Dashurin un do ta mbroj
edhe pse veshtir do t´jet
fjalen e dhene do ta mbaj
deri sa t´vdes sa t´droj jete

Lotet qe mu po m´pikojn
...
Sa tkam dashur mund ta dij
veç Zoti i vetret [2x]

Dashurin un do ta mbroj
edhe pse veshtir do t´jet
fjalen e dhene do ta mbaj
deri sa t´vdes sa t´droj jete


Ky tekst u dërgua nga Ylli


teksteshqip.com © 2007 - 2017