Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani - Ku Jeni O Musliman Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Ku jeni o Musliman
Ne gjith boten anemban
Athu vall ndokush ka mbet
Qe ka dert ket umet 2X

Sa shum vite jemi larg
Larg nga ti RESULALLAH
Jem dobsu e jem perqa
Na mashtroi kjo dynja 2X

Ajo gjenerat e par
Qe gjithnje shkelqeu si ar
Su perkulen su dorzun
1000 vjet boten sundun ×2

Ku je ti o besimtar
Pse ti sot sje krenar
Krenaria u tret
Te nençmuar kemi mbet ×2

Zgjohu ti o Musliman
Nga ky ankth qe t'ka zan
Doren vllaut pa ja shtri
Ndihma e Zotit ska me mri ×2

Mjaft jetuam ne mjerim
Dhe kjo nat do ket agim
Gzohu ti o Besimtar
Se Pranvera ka me ardh
Gzohu ti o Besimtar
Se do tvjen nje dit e bardh


Ky tekst u dërgua nga Fati Aliu   eltonk

Adem Ramadani - Ku Jeni O Musliman
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Jeni O Musliman".
3. Video është e këngës "Ku Jeni O Musliman", por nuk këndohet nga Adem Ramadani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adem Ramadani:


Komente 0