Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Adem Ramadani - Mora Fjale


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  96

Këngë e Albumit:

Me Fal Oj Nene


Mora fjal
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thur kang bash legjendarit
T'i kendoj
T'i kendoj Adem Jasharit t'i kendoj

Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reqakun
Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen
Tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen
Tash sa vjet

Qou Adem
Qou po t'thojn zoqt e malit dhe bilbilat
qou Adem
Po thojn lulet trandafilat
Qou Adem
Po thon kangat thon dhe trimat
Qou Adem
Qou shpejt
Qou shpejt mos rri te varri thot nenelokja
Qou se mjaft ta flladiti ballin toka
Qou se ty te kerkon e tan Kosova
Ty Adem

Mora fjal
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thur kang bash Legjendarit
T'i kendoj
T'i kendoj Adem Jasharit
T'i kendoj

E t'i them
E t'i them se gjaku i tij eshte vet liria
Qe ka ardh ne Kosov e brigjeve t'drinit
Kjo liri ja flladiti ballin trimit
Ja flladit


Ky tekst u dërgua nga Serafina
Kartolina

 • 2017-10-14 12:10:12
  Mora fjal
  Mora fjal e mora vargun
  Mora qarkun me i thur kaang
  Me i thur kang bash Legjendarit
  T'i kendoj
  T'i kendoj Adem Jasharit
  T'i kendoj
 • 2017-10-14 12:03:57
  Qou Adem
  Qou po t'thojn zoqt e malit dhe bilbilat
  qou Adem
  Po thojn lulet trandafilat
  Qou Adem
  Po thon kangat thon dhe trimat
  Qou Adem
  Qou shpej

Krijo Një Kartolinë


Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017