TEKSTESHQIP

Adem Ramadani
Nik Pjeter Ndreka
Lyrics

Ehhh oh gjith kur ka more histori ka tregime tragjedi ka sokola ohh per trimni more ka me qindra ka me ni per kto tash po kendon shipnija luft ket vednin ka malsiaa ohhh oh githmon trima ka pas vendi luft malsia kelmendi her me turk e me serbi pa prites bura grave e fmi ehh per me pa vendin tond liriee

Ehhh ojj bjesht e lart o na to kepa ni vazrakut ju nda jeta 13vjeq aj niku neka bjeshke e nkonder u lind djaloshi baba pjeter nga vermoshi shpi me zae shpi bujare

Desh armikun ta qes fare kur armiqt si bani vlaa ehhhhh djal mbas dajlit ohh pree me taaa ehhh pa nit dit pushoj bilbili hiq a dit nuk lindi djelli dul po nita prej ni pjöli aj mark pali ftyr katili me pushk ndore edhe oj tronditur dy spiuna ftyr perzhitur dy spiuna dhe njo tjeter befazi bre mi knum heker e kan pre at djal te ri ohhh 4 buraa me ni fmi..

Ehhhhh 4bura me ni fmi pe menojm more pa kufi pa kufi eh ka murdhnu kurqysh dali sesht dorzu oh fjalt e fundi i foli nika a me dit qe mtherni thika a me dit qe mqitni nuj kur si bi urdhni te huj jam shiptar jo sjam i huj fjalt e fundit i foli nika e kan therr qe nat me thika e kan therr e kan zoptu prej ni kershje kan nrotllu prej ni kershje u rzuu djaloshii ehhhh me gjakderdh
tijooo ohhh na shkuqoo vermoshii heeee

DËRGOI: