Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adis Ismaili

Adis Ismaili
  • Vendlindja:
  • Gostivar 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Korrik 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Adis Ismaili është autor këngësh i njohur. Adis Ismaili vjen nga qyteti i Gostivarit. Me profesion është kompzitor-producent në studion "Choco Production". Është pjestar i grupit Da Lee & Band - (keyboard). Zakonisht kompozon këngë për grupin e tij por ka kompozuar edhe për artistë të tjerë si me këngëtarin Valon Suma ku pregaditë edhe këngë të reja për të.
Poashtu ai ka kompozuar këngë edhe për këngëtaren Arta Mehmeti dhe grupin nga Tetova, Jehona & Bands.

Ai beson se duke e dhënë maksimumin dhe me ndihmën e Zotit shpreson të jetë një nga producentët e dalluar shqiptar.

Më datë 5 Shtator 2019, Adis & Nita Rechi publikojnë videoklipin "Çu Mbush Mali".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentLajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Adis Ismaili »

Komente 0