Adnan Aliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Gostivar 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Adnan Aliu është një instrumentist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Ndër shekuj populli shqiptar ka krijuar një kulturë shpirtërore të begatë, e cila krahasohet me atë të popujve më të vjetër të Evropes. Kënget e shumta, e të shumllojshme, vallet e larmishme të zonave të ndryshme të trojeve tona etnike, melodit instrumentale, legjendat, gojëdhënat, përrallat e, anekdotat, fjalët e urta,fabulat etj… përbëjn krijimtarin artistike shpirtërore te popullit, e cila quhet FOLKLOR. Instrumentet muzikore tradicionale janë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtareThesar Nga Reka E Eperme (2015)

Tingujt E Artë

Mjeshtrit E Kavallit


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Ushtari
Oda Me Tavan
Malli I Gurbetqarit
Moj Kala
Shtate Bilbilat
Canak Kalaja
Gjylistane
Ali Fukaraja
Elez Aga


Artistë Të Ngjashëm:

Baggeri

Chippi

Isen Selimi

Kujtim Akiku

Tuli Goa

Mevlan Kurtishi

Ylber Aliu

Pleurant Aliti (Landi)

Senad Rrahmani

Bomba


Tags: Adnan Aliu

Krijo Një Kartolinë