Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adnan Bala
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Korrik 1965
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  10
Këndon kryesisht: popullore shkodrane

Adnan Bala është këngëtar i njohur. Adnan Bala lindi më 22 korrik 1965 në Shkodër.

Në Mars 2014, Adnan Bala merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngët "Ku Po Shkon Mori Kuqaloshe" dhe "Lulet E Pranveres" bashke me Orjeta Kelaj.

Më datë 21 Tetor 2017, Adnan Bala publikon videoklipin "T'çon Te Kroni, Uj Nuk T'jep".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  rejshajredini  

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist