Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Adnan Bala - Do Te Vij Moj Xhan  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kacurrelat E Tu Dhe Hitet"

Komente

Asnjë Koment

08/11/2013

2013-11-08T20:39:48+00:00Kur nata Korçen e mbuloj
dhe kafenete mbushen plot
atje qan zemra ime dhe vajton
dhe raki kerko.

Refreni.

Do t'vi do t'vi moj gjan
me lot moj do te qaj
zjarrin e zemres sime ta
shuaj moj me duhan
do t'vi,do t'vi moj shpirt
do t'ulem dhe do t'pi
zjarrin e zemres sime ta
shuaj moj me raki

Kjo kamarjerja jon syzeze
na servir na buzeqesh
ajo rrin bashk me ne
syrin na e shkel.
dhe raki na sjell

Refreni.

Do t'vi do t'vi moj gjan
me lot moj do te qaj
zjarrin e zemres sime ta
shuaj moj me duhan
do t'vi,do t'vi moj shpirt
do t'ulem dhe do t'pi
zjarrin e zemres sime ta
shuaj moj me raki


Ky tekst u dërgua nga Remzi Alibali
Më Shumë Këngë Nga Adnan Bala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet