Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Adnan Bala - Nje Zambak  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kacurrelat E Tu Dhe Hitet"

Komente

Asnjë Koment

08/11/2013

2013-11-08T20:39:48+00:00Nje zambak e nje sheboj
ketu kam ne shpirtin tim
ne asgja nuk do ti ndrroja
se jan rrit ne kopshtin tim

Ka shum lule Shkodra jone
dhe c'do njera ben me sy
ti je lule per mbi lule
me fort baba te don ty.

ka shum lule Shkodra jone
e jan rritur me marak
eren tane se ka kush jo
syri m'rrin te ti zambak

Nje zambak e nje sheboj
ketu kam ne shpirtin tim
ne asgja nuk do ti ndrroja
se jan rrit ne kopshtin tim

Nje dit lulja do keputet
pa nje lule kopshti rri
i shkret kopshti kurr nuk mbetet
run aromen qe l'shon ti
vetem n'kopsht do merzitem
vesa gjethet mi mbulon
lule tjera i shton kopshtit
kopshtin ti e zbukuron

Ka shume lule Shkodra jone
lule t'bukra plot me er
me aromen qe leshojne
edhe dimrin bajn pranver.


Ky tekst u dërgua nga Remzi Alibali
Më Shumë Këngë Nga Adnan Bala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet