Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Adnan Bala - Syri I Keq Mos T'pafte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Dasma Shkodrane"

Këngë e albumit:

"Kacurrelat E Tu Dhe Hitet"

Komente

Asnjë Koment

08/11/2013

2013-11-08T20:39:48+00:001
Je si zan e malit
syni keq mos t'paft
n'mos t'paça perjet,
zoti guri m'baft.

Refreni

Jam i ri moj zan,
buza mu ba shkrum.
n'paçe ba gjynahe,
krejt ti marrsha unR

2
Afrohu pran meje,
se vitet po ikin
n'mos t'paça un ty,
zoti ma marrt shpirtin

Refreni

Jam i ri moj zan,
buza mu ba shkrum.
n'paçe ba gjynahe,
krejt ti marrsha un

3
Mos me laft ne jet,
zoti mu pa ty,
Se m;duket moj zan,
si me m'lan pa sy

Refreni

Jam i ri moj zan,
buza mu ba shkrum.
n'paçe ba gjynahe,
krejt ti marrsha un


Ky tekst u dërgua nga Remzi Alibali
Më Shumë Këngë Nga Adnan Bala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet