A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adnan Kamberi - Nuse Me Fat


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/05/2012

2012-05-20T21:46:28

Song from the album:

"Niset Dasma"It's a long time that we try finding the lyrics to "Nuse Me Fat" sung by Adnan Kamberi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Adnan Kamberi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Kristina Marku. We wish that's the lyrics you are looking for:

Nuse me fustan te bardhe
Ne kete shpi mirese ke ardhe
Fati bardh na paska ra l
Lumi djali qe t ka n krah

Trendafil me dyzet flete
Zgjodhe djalin sic je vete
Te dy bashk qofshi perhere
Ju shkofte jeta shend e vere

Ref.:
O moj nuse lumja ti
More djalin kimetli
Ta ka bo zoti dhurate
Paske qene nuse me fat

Sonte nusja nuk po flet
Se prej vjehrres ka siklet
Mos u trem fole nji fjale
Se t ka dhone goxha djale

Trendafil me dyzet flete
Zgjodhe djalin sic je vete
Te dy bashk qofshi perhere
Ju shkofte jeta shend e vere

Ref.:
O moj nuse lumja ti
More djalin kimetli
Ta ka bo zoti dhurate
Paske qene nuse me fatmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019