Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adnan Kryeziu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.3 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Adnan Kryeziu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Më datë 4 Dhjetor 2008, Adnan Kryeziu publikon videoklipin "Zemer Akull". Muzika e këngës u punua nga Naim Qukiqi, teksti u shkrua nga Izet Rraci, ndërsa për orkestrimin u kujdes Eroll Dogani. Në vitin 2009, Adnan Kryeziu publikon albumin "Me Prano T'lutem Moj Qike" Më datë 5 Mars 2010, Adnan Kryeziu publikon videoklipin "I Vrare Per Liri". Teksti u shkrua nga Izet Rraci. Në vitin 2010, Adnan Kryeziu publikon albumin "As Kafe As Llafe". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment100% Live 2013 (2013)

☆☆☆☆☆

As Kafe As Llafe (2010)

☆☆☆☆☆

Me Prano T'lutem Moj Qike (2009)

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Blerim Marshiqi

Bekim Bilalli

Avni Mehmeti

Labinot Alshiqi

Sead Asllani

Ali Gërguri

Betim Alihajdari

Astrit Halitaj

Fitim Kelmendi

Duchi

Tags: Adnan Kryeziu


Komente mbi këtë artist