Adolf Lleshaj
Adolf Lleshaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Burrel Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 8 Qershor 2003
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket

Biografia

BIOGRAFIA: Adolf Lleshaj është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Muzika është e trashëguar në familjen e tij, ku edhe gjyshi i bie çiftelisë. Adolfi ka marrë pjesë në disa aktivitete dhe gjithashtu këndon në shkollë dhe në Pallatin e Kulturës së qytetit. Këngëtarët e tij të preferuar janë Conan Gray dhe Billie Eilish. Muzika nuk është pasioni i tij i vetëm, atij i pëlqen të bëhet regjisor,dhe eshte i apasionuar sidomos pas zhanrit te Horrorit. Në vitin 2018, Adolf Lleshaj merr pjesë në Voice Kids Albania. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0