A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adrian Gaxha

Shqipes ➡ Albanian

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Evita Prifti


Shqipes

Sa shumë vasha, në jet kam kaluar,
sa të bukura, për ti ëndërruar,
sa të ëmbla, si zana të malit,
t'plasin zemrën e shpirtin ta kallin.

ndër të gjitha, n'mëndje mu fiksove.
aq fuqishëm, ti më përvetsove.
me ato naze, krejt ti më tranove.
shqipja ime, shpirtin ma kaplove.

më t'bukur në bot s'ka
shqipja po m'tranon.
fluturo ti shqipe,
shpirtin pesh ma çon.

me ar të praruar
flutroje përmbi qiell
ti je bij arbrore
na ngroh i njëjti diell

për ty i fal kta sy
dhe krejt ç'ka kam
shqipes jap vetën.
për ty, do t'bëj çudi
jap pasurinë, dhe ta fal jeten
pa ty, pa ty, më mirë mos të jem!


Albanian

How many suffering in my life I have passed
how beautifull ,for you I have been dreaming
how sweet,like the fairies of the mountains
they break out your heart and put (joy) in your soul

from all (the girls), you have been obsessed in my mind
so powerful,you maybe it sure
with these dalliances ,you immidiately accepted (me)

there isn't more beautiful in the world
the albanian is frightening me
fly you albanian
you put weight on my soul

with plated gold
fly through the sky
you're albanian daughter
the same sky warms us

for you I give these eyes
and whatever else I have
(to the albanian) I give myself
for you,I will do wonders
I will fortunes,and give my life
without you,without you ,better not to be

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019