A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adrian Gaxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  211
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Adrian Gaxha është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Adriani vjen nga nje familje prej 4 anetaresh, babai i tij Z.Emin, mamaja Zonja Suzana dhe vellai Dritoni-Adriani eshte femija i vogel. Adriani nis per here te pare te kendoje ne moshen 5 vjecare ku rregjistrohet ne shkolle te muzikes. Gjithashtu po 5 vjecar merr pjese ne nje festival per femije te quajtur Bilbilat e Pranveres. Adriani vazhdon te frekuentoje festivalet per femije deri ne moshen 16 vjecare. Adriani fitoi zemrat e publikut shqiptar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Pjesëmarrës në

Eurovision

Ish-I dashuri i

Luana Vjollcës

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Hitet (2011)

Brenduar (2010)

300 Godini (2008)

Thuaj Mamit (2004)

Luj, Luj, Luj (2003)


» Dërgo Një Këngë »

Lujmi Krejt
Ngjyra E Kuqe
Oj Ti Qik
Ka Je 2x
Kjo Zemër
Kalle
Welcome To Prishtina
Money
Fundin Tek Une E Ke
Asnihere


Përkthime (24)


Artistë Të Ngjashëm:

Shpat Kasapi

Kastro Zizo

Vedat Ademi

Korab Shaqiri

Elgit Doda

Alban Skenderaj

Ermal Meta

Flori Mumajesi

Seldi Qalliu

Ermal Mamaqi


Tags: Adrian Gaxha, Ardian Gaxha, Adrian Gagja, Adrijan Gadza

Adrian Gaxha në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018