A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adrian Hila

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
BIOGRAFIA: Adrian Hila është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai është kompozitor dhe producent shqiptar. Hila është i njohur kryesisht për pjesëmaarrjen në tre të Eurovisione dhe pesë vende të para në Festivalin e Këngës. Në fillim me këngën "Nesër shkoj" kënduar nga Ledina Celo në Eurovizionin e vitit 2005. Dy vjet më vonë konkuroi me këngën "Dëgjo zërin tim" (shqip: Balada e Gurit) në Eurovision Song Contest 2007, kënduar nga Frederik Ndoci. Pjesëmarra e tij e tretë në Eurovision ishte me këngën "Zemren ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

» Dërgo Një Këngë »
Artistë Të Ngjashëm:

Pandi Laço

Shpëtim Saraçi

Arsim Bunjaku

Florent Boshnjaku

Alqi Boshnjaku

Gojart Ferati

Palokë Kurti

Dorian Gjoni

Hajg Zaharjan

Edmond Zhulali


Tags: Adrian Hila, Adrijan Hila, Adi Hila

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019