Adrian Lulgjuraj
Adrian Lulgjuraj
Adrian Lulgjuraj
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Adrian Lulgjuraj është këngëtar i njohur. Adrian Lulgjuraj vjen nga Ulqini, Mali i Zi dhe është një këngëtar i netëve live në Tirane.

Në Qershor 2011, Adrian Lulgjuraj merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Te Mori Nje Det", nje kenge e cila shkoi deri ne cerefinale ku u interpretua live ne Rewind.

Në Maj 2012, Adrian Lulgjuraj merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Evuloj".

Në Dhjetor 2012, Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko fitojnë Festivalin e 51-të në RTSH me këngën "Identitet". Ata përfaqesuan Shqipërinë në Eurovision.

Në Dhjetor 2015, Adrian Lulgjuraj merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Jeto Dhe ëndërro".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Adrian Lulgjuraj »

Komente 1