Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adrian Lulgjuraj - Jeto Dhe Ëndërro Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Në pasqyrën e vetmisë,
Sonte pashë, sytë e ty
Dhe ti ndihësh, njësoj si unë,

Tani çdo ditë, mes nesh,
Zhgënjimi rri, e flet,
Bota duket , ndonjëherë pa jetë,

Na duhet, një zë të na zgjojë,
ëndrra e jonë, të jetoj..

Jo mos e ndal buzëqeshjen,
Vrapo në të nesërmen,
Dhe jeto, jeto dhe ëndërro,
Jo mos e ndal ti ecjen,
Si zgjarr ndize shpresën,
Dhe vazhdo, jeto dhe ëndërro

Hapi krahët dhe një herë,
Dashuro çdo gjë që ke,
Se e ardhmja jemi ne..

Jo mos e ndal buzëqeshjen,
Vrapo në të nesërmen,
Dhe jeto, jeto dhe ëndërro,

Jo mos e ndal buzëqeshjen,
Vrapo në të nesërmen,
Dhe jeto, jeto dhe ëndërro,
Jo mos e ndal ti ecjen,
Si zgjarr ndize shpresën,
Dhe vazhdo, jeto dhe ëndërro


Adrian Lulgjuraj - Jeto Dhe Ëndërro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeto Dhe Ëndërro".
3. Video është e këngës "Jeto Dhe Ëndërro", por nuk këndohet nga Adrian Lulgjuraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adrian Lulgjuraj:


Komente 0