Adriana Ceka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  33
BIOGRAFIA: Adriana Ceka është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Dikur motivet lirike të këngëve të saj ishin edhe ritmet tona rinore, niste një stinë e bukur, një festë, një dashuri me vargjet e këngëve të saj. Është fillim shkurti, ndërsa mimozat kanë çelur... Ritmi i një kënge të largët e të harruar të vjen në mendje krejt befasisht: "Ku ta gjej mimozën vallë ku ta gjej/ Ajo çel veçse njëherë/ Në blerim të saj u njohëm ne/ Unë një fjalë dhe ti në sy më pe/. Folëm ne dhe zogjtë këngën e lanë/ Zemra zemrën nd...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Vjosana Sina

Denada Bare

Burbuqe Rada

Tatjana Isaj

Rakipe Karaj

Valdete Hoxha

Florinda Gjergji

Mimoza Dhamo

Redina Tili

Irma Gurakuqi


Tags: Adriana Ceka, Adriana Ceko

Krijo Një Kartolinë