Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Adriana Ceka - U Rrita Me Ty  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/06/2012

2012-06-13T17:22:08+00:00Buzë detit ja ku eci unë tani
Ti det kaltëron
Aq sa ndahet bregu ndahem unë nga ti
Dhe sot dhe gjithmonë.

Aq sa je i gjërë unë kam dashurinë
I lumtur sot jam
Nëse ndonjë dallgë gjen në sytë e mi
Prej teje e kam.

Një pulëbardhë dashurie
Tek unë përherë do të gjesh
Ta kam ngritur folenë
Në zemër o det.

Unë me detin u rrita,
Si në qytetin ku linda
Ndaj kudo që të shkoj
Ty det s'të harroj.

Unë ty s'të harroj,
Me mall do t'kujtoj
Gjithmonë.


Ky tekst u dërgua nga Motaro
Më Shumë Këngë Nga Adriana Ceka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet